Всі мають слухати Путіна? Шольц шокував – таємні переговори з Кремлем: новий план канцлера? Деталі!

Попри розбіжності у поглядах, канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц вважає, що у розмовах з російським президентом Володимиром Путіним “були зрушення”, хоч і не особливо масштабні. Про це голова уряду Німеччини розповів у інтерв’ю Deutschlandfunk. Його запитали, чи є якийсь прогрес під час розмов з президентом Росії.

Якщо підсумувати всі розмови, які я мав з ним останнім часом, то, безумовно, є зрушення. Вони були просто не дуже далекосяжними, як ми всі знаємо і бачимо щодня, і як щодня страждають українці, – сказав він.

Канцлер Шольц додав, що при цьому тон розмов з Володимиром Путіним “завжди залишається доброзичливим”, навіть якщо є “дуже і дуже різні” позиції.

Я думаю, що важливо, що ми маємо цю дискусію, але також важливо, щоб ми не вводили себе в оману. Окрім вимоги вивести війська, для мене також було важливо поговорити про гуманітарні питання. Так, наприклад, питання експорту зерна, питання доступу до полонених солдатів – на взаємній основі, в тому числі і для Міжнародного Червоного Хреста. І важливо було обговорити питання щодо Запорізької атомної електростанції, – сказав Олаф Шольц.

Журналіст запитав голову німецького уряду, чи є після розмови з Путіним враження, що він сприймає інформацію і робить висновки.

Ви розумієте, що я не буду розкривати деталі розмови з російським президентом тут публічно. Але хочу дати вам враження: те, що говориться публічно, можна почути і там, – сказав він.

Зауважимо, що Олаф Шольц один із декількох західних лідерів, які чомусь намагаються продовжувати діалог із країною-агресоркою. Більше того, Німеччина й далі затримує поставки важкого озброєння для України.

Поки що безпосередньо в нашу державу Німеччиною не було поставлено жодної одиниці важкої техніки. І навіть якщо всі системи, які зараз були обіцяні, зрештою потраплять у країну, то величезну кількість часу, який знадобився Берліну, щоб нарешті відправити значну допомогу, не можна повернути назад. Будь-яка зброя, що надійшла б в Україну раніше, могла переламати хід війни на користь Києва.

Шольц та його уряд явно тягнуть час. Спочатку вони не вірили, що українці мають шанси проти Росії, і надіслали необхідний мінімум для правдоподібного заперечення цього, починаючи з 5 тисяч касок. Пізніше це була суміш некомпетентності та безвольності – і бажання прикритися своїми союзниками. Не говорячи вже про відмову взяти на себе міжнародне лідерство.

Здається імовірним, що Шольц взагалі ніколи не поставив би будь-яку зброю без масованого тиску з-за кордону і всередині його власної правлячої коаліції. На канцлера доводилося тиснути, щоб він робив кожен крок. Лише за два дні до того, як Шольц оголосив про заплановане постачання зенітних комплексів, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив італійській газеті La Repubblica: «Є країни, з яких ми чекаємо на поставки, й інші країни, поставок з яких ми вже втомилися чекати. …Німеччина належить до другої групи». У вищих ешелонах соціал-демократів (СДПН) Шольца такі коментарі вважаються верхом нахабства.

Як зазначає видання НВ, Олаф Шольц так і не зміг задовільно пояснити своє неприйняття відправки бронетехніки до України. У середині травня він принаймні натякнув на свої міркування на зустрічі з комітетом з оборони в парламенті. Німеччина, сказав він під час приблизно годинної зустрічі, продовжуватиме постачання зброї «доки це необхідно для підтримки України в її оборонній битві». За його словами, коли йдеться про постачання зброї, «вічних принципів» не існує. Він сказав, що Німеччина продовжує тісно координувати свої дії зі своїми партнерами та прораховувати ризики і воєнну ефективність поставок, додавши, що бойові танки, як і раніше, не будуть відправлені. Проте, за його словами, «абсолютних принципів» не існує, тому він вважає за краще залишатися розпливчастим у своїх публічних коментарях.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *