Попри заперечення росії: Зеленський виступить онлайн на сесії Генасамблеї ООН

Президент України Володимир Зеленський зможе виступити перед Генеральною асамблеєю ООН в режимі відеозвернення. За відповідне рішення проголосувала 101 країна.

Джерело: Голос Америки

Представництво України в ООН пояснило запит на такий дозвіл війною, яку розпочала росія. Проголосували проти виступу Зеленського сім країн.

Що хочуть почути від Зеленського

Промова президента України запланована на 21 вересня. Раніше через коронавірус виступи на засіданні Генеральної асамблеї ООН проводились в онлайн режимі, але цього разу засідання проведуть в очному режимі в Нью-Йорку.

Хоча президент Зеленський звернеться через відео, гадаю, він отримає в 1000 разів більше уваги, ніж більшість президентів та прем’єр-міністрів, які виступатимуть перед Генеральною асамблеєю особисто,
– сказав директор антикризової групи ООН Річард Гован.

Він додав, що українському лідеру потрібно показати, що він розуміє занепокоєння світу стосовно продовольчої безпеки. А також продемонструвати бажання України допомогти світові з розв’язанням цих проблем.

Хто голосував проти виступу Зеленського

Російський посол в ООН виступив проти дозволу для Зеленського і додав, що президент вільно подорожує Україною. Крім росії, проголосували проти: білорусь, Куба, Еритрея, Нікарагуа, Сирія, Північна Корея.

Яка компанія! Ворожа поправка зазнала рішучої поразки. росія вкотре вистрілила в ногу. Цього разу в білоруську. російська нога – це вже решето,
– написав постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.


Голосування за виступ Зеленського / твітер Сергія Кислиці

Крім того, країни відкинули поправку від білорусі, яка пропонувала заборонити будь-кому виступати із відеозверненнями.

Чи приїде російська делегація на засідання

США не дали візи більшості членів російської делегації на Генасамблею ООН, але росіяни все ще сподіваються їх отримати. Росія просила у Вашингтону 56 віз, але отримали схвалення лише на 24. Про це писали росЗМІ. Водночас російський міністр закордонних справ сергій лавров отримав візу.

Згідно з законодавством, США загалом зобов’язані видаватим дипломатам візи для відвідування зустрічей Генасамблеї ООН. Але Вашингтон говорив, що має право на відмову з міркувань безпеки, міжнародної політики та запобіганню тероризму.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *