На Прикарпатті в родини бійця ЗСУ згорів будинок – потрібна допомога

На Івано-Франківщині сім’я військовослужбовця ЗСУ Дмитра Форгіля залишилася без помешкання — будинок родини у селі Вербовець Косівського району знищила пожежа. Аби його відновити, потрібно понад 4 млн грн, розповіла кореспондентці Суспільного дружина бійця Людмила Форгіль.

З її слів, дім зайнявся 26 серпня 2022 року. У будинку під час пожежі перебував син Людмили Святослав.

“Він був у кімнаті й почув, як вікно в коридорі тріснуло, і вже дим, вогонь — все пішло на хату. Син зорієнтувався, Богу дякувати. Він зрозумів, що є небезпека, вийшов у двір і передзвонив до мене”, — розповідає Людмила Форгіль.

На Франківщині у сім’ї бійця ЗСУ згорів будинок. Людей просять допомогти

Дім зайнявся 26 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Коли загорівся будинок, жінка була на роботі в Косові. Звідти вона викликала пожежників й на таксі приїхала додому.

“Дорогою бачу: дим такий страшний. Це — жахливо, дуже страшно. Доки приїхали — вже все палало, все горіло зверху. Неможливо було щось зробити. Дуже дякую сусідам, всім людям, які допомогли, повиносили речі, техніку”, — каже власниця помешкання.

Сусідка родини Форгіль Любов Сусак пригадує, коли загорівся будинок, вона з чоловіком були вдома. Спочатку, каже, не зрозуміли, що саме горить. Коли побачили, то побігли гасити пожежу. Вогонь поширювався на другому поверсі й туди відрами з водою не могли досягнути, тому рятували техніку та речі.

“Ніхто не зважав — важке чи неважке. Все виносили, розкидали якомога далі від хати. Дуже було страшно, що вогонь перекинеться на інші приміщення. Там у них — майстерня Дмитра. Він же ж — майстер. У нього багато всього з дерева: і станочки якісь, багато всього цінного. І могло бути так, що вони могли залишитися просто неба”, — каже сусідка Любов Сусак.

На Франківщині у сім’ї бійця ЗСУ згорів будинок. Людей просять допомогти

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Людмила Форгіль говорить, що попередня причина займання будинку – коротке замикання.

Її чоловік Дмитро з 28 лютого захищає країну в лавах Збройних сил України. Жінка каже, не знала, як йому розповісти про пожежу.

“Були пропущені дзвінки. Думала, що вже хтось, можливо, Дмитрові зателефонував і повідомив. А насправді чоловік хотів сказати, що його не буде якийсь час на зв’язку, тому що йде на завдання. Коли я йому розповіла про пожежу, ну, звичайно, що це — шок”, — каже Людмила.

На Франківщині у сім’ї бійця ЗСУ згорів будинок. Людей просять допомогти

Людмила Форгіль показала будинок після пожежі. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Свій дім сім’я Форгіль почала будувати 15 років тому. Будинок зводили за задумом чоловіка Людмили Дмитра. Майже все, крім фундаменту та плитки, він зробив власноруч. У 2018 році сім’я заїхала в оселю, хоча повністю ще її не завершила.

“Це було поступово. Спочатку поселилися на літо, поки робили опалення, воду. А вже у 2022 році й Новий рік тут зустрічали. Дуже тішилися, що вже у хаті”, — ділиться жінка.

Зараз родина живе в літній кухні. Під час пожежі згорів майже увесь теплий одяг сім’ї. Проте, каже Людмила, це — найменше, що її зараз турбує.

На Франківщині у сім’ї бійця ЗСУ згорів будинок. Людей просять допомогти

Зараз родина живе у літній кухні. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Складно зараз зорієнтуватися і думати, як ми будемо зимувати, тому що дуже переживаю за чоловіка з побратимами на фронті”, — каже Людмила.

Щоб відбудувати дім, родині потрібно понад 4 млн грн, але таких грошей у них немає. Тож сім’я звертається до всіх небайдужих допомогти грішми. Карта для допомоги родини захисника — 4149 4993 9963 9531.

Джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *