Ви знали, що означає хрест, яким позначають техніку Сил оборони України: історичне пояснення

На фото- та відеоматеріалах з хроніки контрнаступу Збройних сил України можна помітити зображення білого хреста на військовій техніці. Дехто навіть встиг назвати сам контрнаступ хрестовим походом українців проти росіян.

OBOZREVATEL розбирався з походженням та значенням цього символу. Як з’ясувалося, у хреста такої форми дуже древня і дуже славна історія (щоб подивитися фото і відео, доскрольте до кінця сторінки).

Білий хрест на військовій техніці ЗСУ

Рівнокінцевий хрест має назву “катакомбний”, або “знамення перемоги“. За часів римського імператора Костянтина (306-337 роки нашої ери) такий хрест став знаменням перемоги.

За легендою, тоді ще язичник Костянтин у 312 році перед битвою із своїм суперником Максенцієм, правителем Італії, мав видіння Христа (“Під цим знаком переможеш”). Він звелів своїм воїнам нанести зображення рівнокінцевого хреста на щити, після чого здобув пермогу.

Незабаром своїм Міланським едиктом (313) Костянтин дозволив сповідування християнства в цілій Римській імперії. Відтоді цей хрест символізує торжество християнства над язичництвом.

Хрест ''катакомбний'', або ''знамення перемоги''

На українських землях білий рівнокінцевий хрест історично вважається невід’ємною частиною хоругви козацтва.

Хрести на козацьких хоругвах
Хрести на козацьких хоругвах
Прапор гетьмана Богдана Хмельницького

Зокрема, його зображено на прапорі 1651 року, який зберігається у Стокгольмському музеї.

Козацька хоругва 1651 року

Схожий хрест є на прапорі гетьмана Богдана Хмельницького.

Прапор гетьмана Богдана Хмельницького

 

Джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *