Таке вперше! Прямо на Луганщині: Гайдай шокував – тріумф ЗСУ, перелом на фронті! Відіб’ємо весь Донбас!

Контрнаступ ЗСУ змусив російських окупантів розосередити свої сили на різних напрямках. Це призвело до того, що навантаження на українських захисників на Луганщині трішки зменшилося, внаслідок чого на цьому напрямку з’явилися непогані перспективи для ЗСУ. Про це в ефірі телемарафону розповів очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Він заявив, що ситуація на Луганщині залишається дуже важкою.

“Ситуація залишається дуже важкою. На частині території Луганщини, де наші захисники тримають оборону, зараз не найгарячіше. Основні зусилля армія РФ кинула на захоплення міста Бахмут. З огляду на те, що ЗСУ мають певні успіхи і на Херсонщині, і на Харківщині, росіяни перекидають війська на різні напрямки, тому в нас (на Луганщині – ред.) навантаження трохи менше”.

Окупаційна адміністрація Луганщини відзвітувала, що до опалювального сезону залишилось підготувати 8,5% житлового фонду. Але, як повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, у цей розрахунок окупанти не включили знищені Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінну та Рубіжне.

“У них (Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінна та Рубіжне — ред.) за 3-4 тижні до початку подачі теплоносія не підготовлено жодного багатоквартирного будинку з понад 2 500. Так, багато із них пошкоджено чи зруйновано самими росіянами. Але навіть вцілілі ніхто не збирається готувати до зими, як і підприємства теплопостачання цих міст та системи централізованого опалення”, — повідомив він.

Також Гайдай зазначив, що у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Кремінній та Рубіжному відсутнє газопостачання, що унеможливлює опалення приватних будинків.

“Ніяких програм децентралізації опалення окупаційна влада не підготувала. Бо для їх провадження необхідне надійне електропостачання, якого жителі Луганщини не бачили із середини травня – взагалі ніякого не бачили”, — повідомив він.

Також окупанти не виплачують людям обіцяні компенсації за зруйноване житло.

“Захоплені міста Луганщини чекає катастрофа – пошкоджені будинки, без опалення, вікон, стель та стін, без обіцяних світла та газу”, — зазначив він.

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай також заявив, що окупанти почали “мобілізувати” чоловіків у Сєверодонецьку, Лисичанську, Старобільську та інших тимчасово окупованих населених пунктах Луганської області.

За його словами, псевдореферендуму на Донбасі найближчим часом не буде.

На думку політолога, експерта з питань російської агресії проти України Віктора Каспрука, “референдумна лихоманка” Росії пояснюється тим, що Путін хоче встигнути “легалізувати” захоплені в Україні території, поки їх не звільнили ЗСУ.

“Для України існує два варіанти можливих дій. Прискорити свій наступ і перемолоти російських загарбників швидше, ніж вони сподіваються. Але для цього реально дуже мало часу (псевдореферендуми можуть запуститися вже у вересні). Другий варіант — просто ігнорувати ці “референдуми”. Бо окрім кількох тоталітарних країн – ніхто у світі їх не визнає”, – пояснює експерт.

А ось політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій вважає, що псевдореферендуми нічого практично не дадуть Росії.

“Звичайно, їх не визнаватиме ні Україна, ні світ. А українська армія діятиме, виходячи з цього. І продовжить деокупацію. Тому ці “референдуми” і відкладаються Москвою. Там розуміють (і українське керівництво чітко дало це зрозуміти), що спроба влаштувати фейкове народовиявлення на неокупованих територіях остаточно обірве можливість будь-якої комунікації між Росією та Україною”, – зазначає експерт виданню Коментарі.

До того ж, продовжує він, сенс цих вистав втрачається в умовах українського наступу та втечі частини окупаційних адміністрацій до Росії.

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *