17 хвилин тому! Весь світ в дикому шоці: Херсонщина все – шокуючий прорив ЗСУ! 12 хвилин тому! Весь світ в дикому шоці: Херсонщина все – шокуючий прорив ЗСУ! Окупанти в м’яс0 ру6ці

Український Генштаб, ймовірно, приступив до планомірного знищення російського угруповання на правобережній частині Херсонської області. У ворога залишається там вибір: піти або загинути під вогневим впливом ЗСУ.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов в телеефірі.

За його словами, ударами по мостах через Дніпро та Інгулець в цьому регіоні “ми забиваємо кришку котла” для угруповання росіян у Херсоні і на миколаївському напрямку.

“Хоча Каховка теж не відстає, ми там добиваємо міст через дамбу. Там вже теж важка техніка заходити не може”, – додав Жданов.

Експерт вважає, що звільнення Херсона може викликати ланцюгову реакцію, тоді оборона ворога на півдні України просто “посиплеться”.

На думку експерта, деокупацію цього міста краще проводити з запорізького напрямку.

“Якщо ми виходимо на Дніпро, ми повністю покриваємо Мелітополь вогневим контролем. І далі тільки питання, звідки підійдуть війська. Або вони під прикриттям вогню будуть форсувати Дніпро, або з запорізького напрямку будуть пробиватися на Мелітополь за підтримки нашої артилерії і авіації”, – припустив він.

Жданов зазначив, що Мелітополь сьогодні – це транспортний хаб, проте вже тільки автомобільний.

“Вихід з Мелітополя дає далі можливість розвивати наступ на Чонгар і Бердянськ”, – уточнив військовий експерт.

Раніше керівник Головного управління розвідки МОУ Кирило Буданов повідомив, що у війні з Росією вже почався переломний момент. Прикладами цього, за його словами, є останні події в окупованому Криму, зокрема, регулярні вибухи.

За словами Буданова, окупанти почали розуміти, що їхні війська не такі вже й сильні, системи ППО не такі надійні, а армія не здатна захистити тимчасово захоплену українську територію.

“Вони надто переоцінили свою армію. Це зовсім не друга армія світу, ніяк не друга, і навіть не четверта. І розплата прийде, і розуміння того, що приходить розплата. Ось вона якраз і приходить до людей тоді, коли вони особисто починають бачити та відчувати, що війна не десь там, а це в них. Тому переломний момент уже розпочався”, – сказав керівник ГУР.

За оцінками полковника Романа Світана, ЗСУ під силу вигнати російських окупантів з усієї території України до кінця 2022 року, але для цього потрібно в 2-3 рази більше західної зброї.

Ситуація на фронтах за останні місяць-півтора стабілізувалася, до кінця року Україна може вичавити максимум з поточної “літньої кампанії”.

Таку думку висловив військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

На думку експерта, після того, як лінія фронту стала зрозуміла, стратегічна ініціатива перейшла до українського командування. Зараз, додає Світан, йде планомірне знищення ворожого угруповання на території України.

“А після того, як наші “подарунки” стали долітати і в Крим, практично всю окуповану територію зараз дістають ЗСУ. І після виконання завдань зі знищення буде поставлено завдання з деокупації територій”, – заявив він.

Головною умовою для повної деокупації території України Світан називає збільшення в 2-3 рази обсягів поставок зброї.

“При майже мільйонній армії в Україні озброєння є тільки для третини, тобто на 300-400 наших військових. А решта – це практично “легка” піхота, яку можна використовувати в оборонних боях, але точно не в наступальних”, – пояснив він, додавши, що зараз Україна потребує обіцяного наступального озброєння.

“Майже всі гранти, в тому числі і три мільярди від США, які будуть виділятися Україні, підуть в основному на наступальне озброєння. І після його отримання можна буде говорити про те, що ЗСУ будуть планувати наступальні операції зі звільнення територій”, – резюмував експерт.

Джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *