Дуда у Києві закликав ліквідувати “Північний потік-2”

Президент Польщі Анджей Дуда закликав до демонтажу газопроводу “Північний потік-2”. За його словами, це продемонструє зміну європейської політики щодо Росії, яка грубо порушила норми міжнародного права.

Про це Дуда заявив під час Другого саміту Кримської платформи. Президент Польщі перебуває з візитом у Києві.

Дуда нагадав, що Європі не можна повертатися до “нормальних” бізнес-відносин із Росією. А вже заморожений “Північний потік-2” має повністю припинити існування.

“Я хотів би нагадати, що “Північний потік-2” з’явився вже після незаконного захоплення Криму. Більше не може бути повернення до нормального бізнесу у відносинах із Росією… Зміною політики Заходу має стати не просто припинення проєкту “Північний потік-2″, а й ліквідація, повний демонтаж цього газопроводу”, – сказав Дуда

“Північний потік-2” був заморожений тільки після того, як Росія визнала “незалежність” так званих “ДНР” та “ЛНР”. Пізніше президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що прихильність до російського газопроводу “була помилкою”.

Розморожування проєкту та його можливий тимчасовий запуск деякі політики почали обговорювати після того, як РФ урізала постачання газу “Північним потоком-1”. Лобісти інтересів Путіна в Європі доводять, що запуск “Північного потоку-2” нібито позбавить ЄС проблем із газом.

Наприклад, нещодавно колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер заявив про те, що “Північний потік-2” необхідно запустити. Таку заяву він зробив після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував пропозиції запустити “Північний потік-2”. Він вважає, що така поведінка нагадує “наркоманію”.

Джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *