Летюча міна: Австралія передасть Україні 300 унікальних дронів-камікадзе – що про них відомо

Австралія передасть Україні 300 баражуючих боєприпасів DefendTex D40. Ці мініатюрні дрони здатні літати на відстань 20 км і завдавати удару не тільки по особовому складу, а й по танках. У Польщі вже тестують 300 боєприпасів, які згодом вирушать на фронт.

Що ще відомо про австралійський дрон-камікадзе

На що здатний D40?

DefendTex – компанія зі зброї, яка обслуговує військові та правоохоронні органи у всьому світі. Вона займається виготовленням безпілотних літальних апаратів, бронежилетів, засобів хімічного захисту, а також товарів у галузі енергетики. Drone-40 був представлений порівняно нещодавно – у травні 2019 року на конференції Сил спеціальних операцій США.

Боєприпас призначений для знищення танків, живої сили та складів з боєприпасами. Згідно з озвученою концепцією, пристрій можна запустити як вручну, так і за допомогою 40-міліметрового гранатомета. Його максимальна дальність польоту становить 20 км, а злітна вага всього боєкомплекту – 300 грамів. Дрон має захист від води та підтримує роботу в безпілотному режимі. Час польоту складає близько 30 хвилин.

Примітно, що атакувати він може як індивідуально, так і у складі цілого роя, що збільшує силу удару. Заявлена можливість використання осколкової, бронебійної, димової або термобаричної бойової частини.

У стінці корпусу передбачені чотири пази, в яких розміщуються розкладні опори з електродвигунами та гвинтами. Усередині пристрою розташовані прилади керування та акумулятор. Політ здійснюється за допомогою чотирьох двигунів. Апарат управляється з пульта або летить за заданою програмою, використовуючи супутникову навігацію.

Головна перевага дрона-камікадзе – запуск з будь-якого серійного 40-мм гранатомета. У польоті БПЛА розкриває оперення та запускає мотори, внаслідок чого перетворюється на типовий квадрокоптер. Бортова апаратура забезпечує двосторонній обмін даними та передачу відеосигналу оператору.

Система Drone-40 відрізняється простотою конструкцією та дешевизною – вартість досвідчених виробів не перевищує тисячі доларів. Також виріб не вимагає спеціальних засобів для запуску і тому може надійти на озброєння практично будь-якого підрозділу.

Проте форм-фактор дрона передбачає й низку недоліків. Маленький корпус не може вмістити акумулятор великої ємності, через що Drone-40 може перебувати в повітрі не більше 40 хвилин. Вантажопідйомність виробу також обмежена, тому оператору потрібно вибирати – або використовувати відеокамеру, або бойову частину дрону. Тобто атака однієї цілі вимагає участі щонайменше двох безпілотників.

Як працюють баражуючі боєприпаси?

DefendTex Drone-40 – зброя одноразового використання, яка шукає ціль та врізається в неї. За концепцією своєї роботи вони більше схожі на ракети, ніж літаки. Але якщо ракета автономно виконує бойове завдання, то у дрона є можливість провести розвідку, а лише потім завдати удар.

Під час перебування в повітрі дрони можуть шукати ціль під управлінням людини, автономно літати, завдаючи ударів по певних цілях, або використовувати комбінацію цих методів. Деякі моделі можна відновити після запуску, якщо вони не вразили ціль, але, як правило, випущений боєприпас вважається витраченим.

Для застосування зброї солдатам не потрібні аеродроми або великі відкриті площі. Мобільність більшості дронів-камікадзе дозволяє невеликим підрозділам непомітно розміщувати зброю на полі бою. Спосіб запуску боєприпасу залежить від його типу: це може бути навісна або наземна катапульта, модифікована мінометна труба або вертикальний мультироторний підйомник.

Джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *