Шольц пообіцяв Україні “те, що їй потрібне для оборони”: РЛС COBRA та системи IRIS-T скоро будуть у Києва

Канцер Німеччини Олаф Шольц заявив, що його країна поставить Україні “те, що їй потрібне для оборони”. За його словами, Київ незабаром отримає станції РЛС-станції COBRA та системи ППО IRIS-T

Про це повідомляє DW. Водночас, наголошує глава уряду, йдеться і про те, щоб “не допустити ескалацію війни”

За словами політика, неприпустимо, щоб Росія диктувала Україні умови, на яких міг би бути укладений мир. Мирне врегулювання можливе лише тоді, коли “Путін, російська держава, будуть готові це прийняти”, сказав він у ході виступу з нагоди Дня відкритих дверей федерального уряду.

Також на тему російської агресії висловилася голова німецького МЗС Анналена Бербок. Вона підкреслила, що президент Володимир Путін відмовляється вести переговори навіть з найпростіших питань на кшталт дотримання міжнародного гуманітарного права, а на спроби посередництва у війні не реагує.

За словами дипломатки, якщо переговори на цьому етапі не дозволяють досягти завершення війни, “тоді ми можемо обрати або нічого не робити, або ми заявимо, що надаватимемо військову допомогу, щоб можна було попередити подальше просування Росії”.

Бербок додала, що альтернативою такої допомоги було б залишити мільйони людей напризволяще, і ніхто “просто не візьме на себе (таку) відповідальність”.

Крім того, ЗМІ повідомляють, що Київ має намір відвідати міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер. Візит має відбутися “наприкінці літа чи восени”. Наразі Лінднер погоджує ці плани зі своїм українським колегою Сергієм Марченком.

Джерело

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації в матеріалах із посиланням на зовнішні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *